Ostrzeżenia

Uprzejmie informujemy, że otrzymujemy informacje o atakach "phishingowych" na Klientów baków. Ataki polegają najczęściej na otrzymaniu wiadomości drogą elektroniczną zawierające fałszywe powiadomienia z banku. W treści wiadomości podany jest link do podmienionej strony internetowej kanałów elektronicznych z informacją, że klient otrzymał powiadomienie od banku. Podmieniona strona jest wykorzystywana do kradzieży loginów i haseł, a następnie numerów kart kredytowych, danych kont bankowych oraz innych poufnych informacji. Pozyskane w ten sposób dane zostaną najprawdopodobniej wykorzystane do kradzieży środków z rachunków klientów.

Z otrzymanych informacji wynika, że wiadomości otrzymują klienci, których komputery są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.W przypadku otrzymania złośliwego e-maila informujemy że:
a) należy niezwłocznie zmienić hasło do usług bankowości elektronicznej– koniecznie z innego komputera,
b) klient powinien zgłosić się do profesjonalnego serwisu komputerowego w celu usunięcia złośliwego oprogramowania z komputera.

Przypominamy, że Bank Spółdzielczy w Lubawie nigdy nie prosi telefonicznie ani w formie e-mail o podanie loginów i haseł do bankowości elektronicznej oraz o zalogowanie do niej.

Podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa klientów korzystających z bankowości internetowej

  •  Nie wchodź na stronę logowania do Systemu korzystając z odnośników otrzymanych pocztą e-mail lub znajdujących się na stronach nie należących do Banku- nie odpowiadaj na żadne e-maile dotyczące weryfikacji Twoich danych (np. identyfikator, hasło) lub innych ważnych informacji - Bank nigdy nie prosi o podanie danych poufnych pocztą elektroniczną
  • zawsze przed logowaniem sprawdź, czy adres strony rozpoczyna się od https://
  • zawsze przed logowaniem zweryfikuj Certyfikat Bezpieczeństwa Banku (dla kogo został wystawiony oraz odcisk certyfikatu), którego szczegóły są dostępne poprzez kliknięcie na symbol kłódki w oknie przeglądarki
  • nie zezwalaj przeglądarce na zapisywanie haseł i nazw użytkownika w formularzach
  • nie przechowuj nazwy użytkownika i haseł w tym samym miejscu oraz nie udostępniaj ich innym osobom
  • unikaj logowania z komputerów, do których dostęp mają również inne osoby (np. w kawiarenkach, u znajomych)- dbaj o bezpieczeństwo Twojego komputera, instaluj tylko legalne oprogramowanie oraz wszystkie zalecane poprawki
  • zawsze używaj zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego oraz zapory (firewall)
  • dbaj o to, aby Twoja przeglądarka internetowa była zawsze aktualna
  • zawsze kończąc pracę korzystaj z polecenia - Wyloguj

Najnowsze informacje dotyczące bezpieczeństwa korzystania z internetu i wszelkich systemów bankowości internetowej znajdą Państwo zawsze pod linkiem:


http://zbp.pl/dla-konsumentow/bezpieczny-bank/aktualnosci

Kursy walut

Kursy walut2019-01-24 obowiązuje od godziny: 10:00
1 EUR4.1627
1 USD3.6621
1 CHF3.6551
1 GBP4.7647
więcej

Stawki Referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1.64
WIBOR 3M - średnia 1.70
WIBOR 12M - średnia 1,82
więcej