Express Elixir

Bank Spółdzielczy w Lubawie wprowadza przelewy natychmiastowe Express Elixir

Od 1 marca br. Bank Spółdzielczy w Lubawie udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe. To kolejny bank z Grupy BPS, który wprowadził do oferty przelewy realizowane w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir. Klienci BS Lubawa mogą przesyłać pieniądze pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach w czasie liczonym w sekundach, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy i święta.

Bank Spółdzielczy w Lubawie to kolejna instytucja z Grupy BPS, która udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir. – Działając lokalnie, blisko naszych klientów, ważne dla nas jest, by być ich partnerem i zaufanym doradcą. To podejście wymaga odpowiedzialności i elastyczności w zakresie oferowanych usług. Wdrożenie systemu Express Elixir pozwala nam plasować się w czołówce banków proponujących innowacyjne rozwiązania – mówi Magdalena Waldan, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie. – Express Elixir daje pełną kontrolę nad momentem realizacji transakcji, a dzięki temu efektywnie wspiera zarządzanie zarówno domowymi, jak i firmowymi finansami – dodaje Iwona Waruszewska, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowo-Księgowych w BS Lubawa.

Banki spółdzielcze to istotna część sektora bankowego. Klienci banków z Grupy BPS, w ramach której zrzeszone jest 64 proc. banków spółdzielczych działających w Polsce, gromadzą depozyty na poziomie ponad 57 mld zł (dane na koniec grudnia 2015 r.).

Przelewy natychmiastowe wpisują się w preferencje konsumentów, oczekujących usług finansowych dostępnych w trybie on-line. Potwierdzenie ich rosnącej popularności znajdujemy nie tylko w statystykach systemu Express Elixir, ale także w liczbie nowych wdrożeń usługi w bankach – mówi Michał Szymański, Wiceprezes Zarządu KIR. – W 2015 roku grono podmiotów udostępniających Express Elixir powiększyło się o ponad 20 nowych banków spółdzielczych, a liczba rozliczonych transakcji wzrosła w stosunku rocznym o ponad 50 proc. – dodaje M. Szymański.

Express Elixir jest pierwszym w Polsce i drugim w Europie systemem rozliczeń płatności natychmiastowych. KIR dba o stały rozwój systemu, poszerzając zakres usług świadczonych na bazie tego rozwiązania. Do najnowszych z nich, technologicznie umożliwianych przez Express Elixir, należą przelewy na numer telefonu komórkowego, realizowane pomiędzy indywidualnymi użytkownikami przy współpracy z firmą PSP. Popularyzacja płatności mobilnych tego typu może z czasem przyczynić się do ograniczenia udziału gotówki w rozliczeniach prywatnych.

Kursy walut

Kursy walut2018-12-14 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1612
1 USD3.6874
1 CHF3.6726
1 GBP4.6127
więcej

Stawki Referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1.64
WIBOR 3M - średnia 1.70
WIBOR 12M - średnia 1,82
więcej